ببرهای وحشی: همین الان نیاز به کمک و یاری ما دارند.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 23 / مهر / 771    
ارسال کننده


 

هابوکن٬ نیوجرسی: ببرهای دچار مشکل هستند. بزرگ ترین نوع گربه ها در جهان٬ یک گونه ای که دو میلیون سال وجود داشته است٬ سریع تر از پلک زدنمان رو به انقراض است. بعضی ها دریافتند که تنها ۳۰۰۰ از این ببرها در حیات وحش باقی مانده است. طبق خبر غیررسمی که شنیدم ۱۰۰ ببر در هندوستان در سال ۲۰۱۳ شکار شده است.

یک قرن قبل٬ بیش از ۱۰۰ هزار ببر در ۳۰ کشور در حال سیر کردن بودند٬ امروز٬ تنها در ۱۲ کشور به سختی در حال زندگی کردن هستند. تنها در قسمت کمی از آسیا پراکنده هستند٬ آنها در حال حاضر از ۹۳ درصد از قلمروها و محدوده زندگی سابقشان کم شده اند. بدون مداخله های جدی٬ در طول عمر ما ببرها از حیات وحش نابود می شدند و تنها تعدادی از آنها در پشت میله ها ی اسارت با چشمان افسرده می نگریستند.

مانند همه حیوانات در معرض خطر حیات وحش٬ تهدیدات زیادی آنها را تهدید می نماید. انفجار جمیعت در آسیا باعث ساخت و ساز در حیات وحش٬ و تهی کردن جنگل ها ازگوزن و دیگر صیدهای ببر٬ غذای ناچیزی برای خوردن ببرها بزرگ باقی می گذارند.

همانطور که روستاییان در حال پیشروی به قلمرو ببرها هستند٬ جنگ اجتناب پذیر در این میان رخ می دهد. ببرها٬ مخصوصا بزرگترها و ببرهای مادر با توله هایشان٬ بعضا گاو یا گاو وحشی و دیگر چارپایان اهلی  را میکشند. وقتی ببرها این را انجام می دهند در مقابلش روستاییان تلافی میکنند. کاهش ناگهانی این گربه سان از سال ۱۹۸۰ با موجی از شکارهای غیرقانونی در سراسر قلمرو آنها آغاز شد.

 

تاریخ انتشار ۱۳ دی ۱۳۹۲

 

 

 

2666 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: