کشف رودخانه جاری از زباله در لندن

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 25 / مهر / 771    
ارسال کننده


 

دانشمندان یک رودخانه جاری از زباله را در لندن کشف کردند. تیمی از دانشمندان جریان شدیدی از زباله را بعد از جمع آوری هزاران قطعه از پلاستیکهای فرو رفته در امتداد بستر رودخانه ی تامس استوآری در لندن را کشف کردند.

بازیابی مقدار زیادی از پلاستیک ها  نشان می دهد که جریان پنهانی از زباله در پایتخت جاری است که می تواند تهدید جدی برای حیات وحش آبزیان باشد.

یافته های منتشر شده در پزوهشنامه اینترنتی آلودگی دریایینه تنها دلیل نگرانی  برای اکو سیستم منطقه  اطراف رودخانه را نما یان میکند  بلکه همچنین  رود تامس به دریای شمال سرازیر است.

استفاده از تورهای طراحی شده برایگرفتن خرچنگهای چینی

دانشمندان ررویال هالووی دانشگاه لندن موزه تاریخ طبیعی  زباله های  جمع آوری شده طی سه ماه کوشش را مستند کرده اند. بیش از هشت هزار قطعات پلاستیک شامل شمار زیادی از پاکتهای سیگار ظروف و بسته بندی های مواد غذایی جمع آوری شده بودند که بیش از پنجاه درصد از ضایعت محصولات بهداشتی تشکیل شده بود.

دکتر دیو موریت سخنران ارشد در زیست شناسی دریایی در رویال هالووی و یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید

ازجنبه های غیرعادی تحقیق این است که این تورها  دراصل برای به دام انداختن ماهیها و خرچنگهای  در حال حرکت در امتداد بستر رودخانه طراحی شده است، بنابراین ما می توانیم ببینیم که اکثر این زباله ها در زیر سطح رودخانه پنهان است.

زباله های زیر آب باید بطور جدی در نظر گرفته شوند زمانی که میزان آلودگی ورود به رودخانه ها و دریاهای ما پیشبینی میشود ،  نه فقط اشیایی که ما در سطح آب میبینیم یادر ساحل هستند. تاثیرات پنهانی این زباله ها می تواند برای حیات وحش  گسترده هستند نه تنها گونه های مختلف موجودات زنده در آب و بیرون آب تحت تاثیر قرار می گیرند بلکه در یاهای که این آبها به آنها جاری هستند در معرض خطرند.

دکتر پل کلارک، یک محقق، در موزه تاریخ طبیعی و یکی از نویسندگان این مطالعه می گوید: "همه ی این زباله ها، که عمدتا پلاستیکی بود، در زیر آب پنهان شده بود بنابرین اهالی لندن احتمالا متوجه نیستدکه زباله ها آنجا هستند.."

"پلاستیک می تواند تاثیر مخربی بر زندگی زیر آبی داشته باشد. قطعات بزرگ می تواند حیوانات  را به دام اندازد اما تکه های کوچکتر می تواند به اشتباه خورده شوند."

 

تاریخ انتشار ۱۵ دی ۱۳۹۲

 

 

1685 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: