در نظر گرفتن پشت بام برای جلوگیری از گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 24 / اسفند / 1392    
ارسال کننده


به عنوان واقعیت های تغییر آب و هوایی باید توجه داشت که فن آوری های ساختمان محیط داخلی و خارجی ساختمان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. افزایش درصد آسفالت و پشت بام سیاه باعث ایجاد جزیره گرمایی در شهر می شود. اخیرا شهرهای تبدیل به بیابان های جدید با دمای بالا و شرایط خشک با پوشش گیاهی کم در کره زمین شده اند. توسعه شهری به عنوان یک عامل مستقل انتظار می رود که به تنهای درجه حرارت هوا را حدود شش درجه بالا ببرد. به خاطر همین علت٬ دانشمندان در حال حاضر سعی بر پیدا کردن فن آوری های جدید برای کنار آمدن با این واقعیت جدید هستند.

براساس گفته Matei Georgescu: دانشمند پایداری در دانشگاه ایالات آریزونا: زندگی در دنیای در حال گرم شدن نیاز به نبوغ انسان ها دارد تا خود را با واقعیت فوق وقف داده و برای مقابله با آن اقدام نمایند. گرمای ایجاد شده از گازهای ناشی از گازهای گلخانه ای و توسعه شهری از علل قابل توجه گرمایش زمین می باشند؛ ما نیاز به فن آوری های جایگزین برای مقابله و خو گرفتن با آب و هوای جدید نیاز داریم.

با توجه بهفن آوری هایسازگارمانندسقفسرد٬ سقف سفید٬ سقف سبز (سقف هایی با پوشش گیاهی) و یا مخلوطی از سقف سبز و سفید بحث بسیار جدی را به ارمغان آورده است. آیا آنها کارای دارند؟ اگه آره٬ تا چه حد خوب؟ Georgescu با همکاری همکارانش به منظور تعیین اثر بخشی این فن آوری های سازگار برای کاهش گرم شدن کره زمین ناشی از توسعه شهری با بنیاد ملی علوم (NSF) و صندوق توسعه پایدار ملی آب و اقلیم (WSC) در حال همکاری و پژوهش هستند.

یافته های Georgescu نشان دهنده تفاوت عملکرد بین شهرستانهای مختلف٬ منطقه های مختلف و فصول در انتخاب طراحی سقف از نقش قابل توجهی برخوردار می باشد.

 

به رنگ سفید نقاشی کردن پشت بام خانه ها یک راه حل آسان برای انعکاس تابش خورشیدی بر سقف می باشد تا کاهش تقاضا برای انرژی در طول ماه های تابستان برای خنک کردن خانه ها در جنوب غربی ایالات متحده است. اما با توجه به یافته های Georgescu در مکانهای بیشتری شمالی٬ این استراتژی در زمستان محیط خانه را بیشتر سرد میکند که در نتیجه باعث صرف انرژی زیادی برای گرم نگه داشتن ساختمان می شود.

بنابراین در نواحی که سقف سفید نتواند این نگرانی را حل کند٬ سقف سبز به احتمال قوی گزینه بهتری می باشد. در حالی که سقف سبز محیط را به اندازه سقف سفید در تابستان خنک نگه نخواهد داشت٬ اما سقف سبز سقف های ساختمان و خانه را در زمستان همچون سقف سفید سرد نخواهد کرد.

گرمایش و سرمایشتنها عامل مورد توجهنیست. در فلوریدا٬ جایی که یک شخص ممکن هست از سقف سفید برای کاهش گرما استفاده کند٬ Georgescu یافت که سقف سفید منجر به کاهش بارش باران تا حد قابل توجهی می شود (۵۰ درصد).

تجربیات و یافته های Georgescu منجر به نتیجه گیری وی و کار گروه وی گردید که یک ایده خاصی از انواع سقف های نم تواند تمام راه حل های را برای خنثی سازی تغییرات آب و هوایی در مناطق شهری ارائه دهد. هر منطقه نیاز به در نظر گرفتن عوامل جغرافیایی متعدد می باشد.

 

متن انگلیسی و لینک منبع را از این صفحه مشاهده نمایید.

 

2513 بازدید
نظرات بازديد كنندگان:


 • admin height=
  admin | امتياز 0
  سلام اقای عظیمی
  ممنون از دیدگاه و نظر تون

  این خبر ترجمه شده است. در بخش انگلیسیش لینکش موجود است.

  از این پس در بخش فارسی بهش اشاره میکنیم.

  مرسی از بابت دیدگاه تون
 • MohamadAzimi1986 height=
  MohamadAzimi1986 | امتياز 0
  مطمئنید . میشه لطف کنید منبع دقیق اطلاع رسانی را ارسال کنید
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: