بازديد 2656

ارتباط بین افزایش جمعیت و کاهش تنوع زیستی

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
13 / تیر / 1393    

ترجمه

حدودا ۲۰۰۰۰۰ سال برای رسیدن به یک جامعه جهانی یک میلیاردی زمان کشیده است. اما، در دویستسال این رقم ۷ برابر شده است. در واقع، در طول ۴۰ سال گذشت ۱ میلیارد نفر هر ده سال به جمعیت جهان اضافی شده است.و سازمان ملل متحد پیش بینی می کند۴ میلیارد به جمعیت حال حاضر که با توجه به جمعیت حال حاضر به۱۱ میلیارد نفر تا پایان قرن برسد. با وجود این چندین دانشمند، سیاستگذار، و یا حتی طرفداران محیط زیست به این اتفاق رسیدند که رشد باور نکردنی جمعیت به بدتر شدن تغییرات آب و هوایی٬ از دست دادن تنوع زیستی٬ کمبود منابع٬ و در کل بحران جهانی محیط زیست منجر خواهد شد.


بازديد 3104

خداحافظ ساتائو

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
27 / خرداد / 1393    

سازمانی که در زمینه حفاظت از حیات وحش و حیوانات فعالیت می‌کند با اندوه و تاسف بسیار خبر کشته شدن یکی از بزرگترین و معروفترین فیل‌های قاره آفریقا را منتشر کرد.

این فیل باشکوه، مشهور و دوست داشتنی که ساتائو (satao) نام داشت یازدهم خردادماه جاری در یکی از پارک‌های محلی کنیا بر اثر اصابت تیرهای آغشته به سم توسط شکارچیان غیرمجاز از پای درآمد.


بازديد 3878

تهویه مطبوع٬ عامل سردی داخل خانه و برعکس عامل گرمای هوای شهری

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
11 / خرداد / 1393    

ترجمه

همه ما عشق راحتی در خانه و کسب و کارمان هستیم.ما با استفاده از تهویه مطبوع درجه حرارت راحت در داخل خانه را محیا می سازیم. سیستم های تهویه مطبوع اساسا با حرکت هوا گرمتر از داخل به خارج خانه کار می کنند. آیا این تاثیری بر آب و هوا دارد؟ گرم شدن کره زمین؟


بازديد 2176

«تنوع زیستی جزایر» عنوان روز جهانی تنوع زیستی در سال ۲۰۱۴

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
2 / خرداد / 1393    

۲۲ ماه MAY مصادف با اول خردادماه از سوی سازمان ملل متحد روز جهانی تنوع زیستی (IDB- International Day for Biological Diversity) ، برای افزایش درک و آگاهی مردم جهان از اهمیت مسائل مربوط به تنوع زیستی نام گرفته است.

همزمان با مجمع عمومی سازمان ملل متحد که سال ۲۰۱۴ را «سال بین المللی ملت های جزیره ای کوچک در حال توسعه» نامیده است، دبیرخانه کنوانسیون تنوع زیستی در سازمان ملل متحد عنوان روز جهانی تنوع زیستی امسال را «تنوع زیستی جزایر» نام‌گذاری کرد.


بازديد 2540

روز جهاني زمین پاك

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
2 / اردیبهشت / 1393    

بازديد 2649

تغییرات آب و هوایی باعث تغییر جمعیت درختان شهری می شود.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
31 / فروردین / 1393    

ترجمه

درختان با وجودحمایت از ما از اثرات آب و هوایی در حال تغییر، درختان مناطق مختلف ما نیز با آب و هوای مرطوب تر و گرم تر تهدید میشوند.جنگل هایشهری امروز بسیار متفاوت تر در پایان قرن دیده خواهند شد.

تا پایان این قرن٬ دانشمندان پیش بینی می کنند که سطح دریاهای ایالت نیو انگلند تا ۳ فوت بالا بیاید٬ و بدون کاهش قابل توجه گازهای گلخانه ای٬ به زودی دمای ایالت نیو انگلند مخصوصا تابستان های بسیار گرمی مانند تابستانهای ایالات جورجیا خواهد داشت.


بازديد 2490

برای خداحاحفظی با موز آماده شوید.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
30 / فروردین / 1393    

ترجمه

چه کسی یک موز زیبا را دوست ندارد؟ آنها میان وعده های قابل حمل خوشمزه هستند. شیرموز یکی از نوشیدنی ها خوشمزه است که خیلی از ما عاشق نوشیدنش هستیم.

اگر از سابقه تاریخ شاخص است٬ تا می تونید موز و شیرموز بخورید و بنوشید چون تولید موز جهانی به زودی در معرض خطر جدی خواهد بود.


بازديد 2138

رای منفی کانادایی‌ها به ساخت خط لوله جدید نفتی انبریج

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
25 / فروردین / 1393    

شهروندان شهر کیتیمت کانادا به پروژه ساخت خط لوله نورثرن گیت‌وی شرکت انبریج رای منفی دادند.
به گزارش پایگاه خبری دیلی پرس، شهروندان شهر کیتیمت ناحیه بریتیش کلمبیای کانادا در رای‌گیری برای ساخت این خط لوله که قرار است پایانه اصلی آن در کیتیمت ساخته شود، رای منفی دادند.


بازديد 2301

مصر در رتبه ٣٠ تولید انرژی بادی در جهان

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
25 / فروردین / 1393    

کارشناس برجسته مرکز محلی انرژیهای تجدید پذیر مصر، ماجد محمود، با تاکید بر این که مصر در زمینه تولید انرژی بادی دارای رتبه ٣٠ جهان است ، گفت: مصراز جمله نخستین کشورهای تشکیل دهنده سازمان انرژی بادی در میان کشورهای عربی بوده است .


بازديد 2396

شرایط ثبت‌نام بورس زیست‌ محیطی یونسکو در سال 2014 اعلام شد + فرم ثبت‌نام

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان
21 / فروردین / 1393