دیگر هیچ فیلی در هندوستان به بردگی هیچ سیرکی در نخواهد آمد

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 9 / اسفند / 1392    
ارسال کننده


 

هورا!

دیگر هیچ سیرکی در هندوستان توانایی غلام کردن هیچ فیلی در هندوستان را نخواهد داشت.

در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۲ مصادف با  18  نوامبر 2013

بعد از نه ماه تلاش٬ تحقیق و رسیدگی سیرک ها در کشور هندوستان ظلم و ستم آنها آشکار شد٬ انجمن حمایت از حیوانات هندستان تصمیم به پایان دادن استفاده و عذاب دادن فیل ها در سیرک ها را شد.

 

تصاویری از فیل ها که در سیرک ها عذاب داده شده اند تا در سیرک ها برنامه اجرا کنند:

عکس گرفته شده مامور مخفی پتیا از بچه فیلی که با اجبار و عذاب برای یادگیری حرکات نمایشی شکنجه داده می شود.

 

 

 

انجمن حمایت از حیوانات پیتا با رسیدگی به ۱۵ سیرک مدارکی را ارائه داد مبنی بر خشونت آشکار شایع علیه حیوانات که مغایر با قوانین حقوق انجمن حیوانات بود٬ شامل مرگ حیوانات از عدم مراقبت های لازم٬ گمشدن های مرموز حیوانات٬ انکار و عدم مراقبت های دامپزشکی آسیب های به وجود آمده توسط کارگران و اعضای مست این سیرک ها می توان اشاره کرد. فیل های که به گشت و گذار بسیار وسیعی در طبیعت می زدند و زندگی پیچیده اجتماعی وابسته به رئیسه خاندان  را داشته اند٬ از طبیعت و خانه خود ربوده و گرفته می شدند برای اینکه به زور در سیرک ها با زنجیر های بسته به پاهایشان حیات و زندگی باقی مانده خود را در ترس و واهمه ضربت و شتم بگذرانند.

عصا های میخ دار و فلزها قلاب مانندی که انتهایشان مانند نیزه تیز هستند٬ تعدادی از این سلاح ها بودند که معمولا برای آموزش این فیل ها به کار می رفتند که باعث به وجود امدن درد و عذاب٬ کبود شدگی و جراحات شدیدی بر روی بدن حیوان جا می گذاشت.

از ستارگان بالیوود جان آبراهام یکی از خیلی افرادی بود که در پشت این گروه ایستاد تا به این بد رفتاری و تجاوز به حقوق این فیل ها پایان بدهد. در یک نامه نوشته شده به دولت هندوستان٬ او این چنین نوشت:

برخلاف نقش انسانی٬ حیواناتی هستند که به زور برای سرگرمی٬ در ترس٬ درد و گرسنه گی گرفته می شوند.

 و اخطار داد به مقامات تا تصمیمی برای پایان دادن به این ظلم از روی دلسوزی و مهربانی داشته باشند. شیلپا شیتی٬ ویجیندر سینق و واینه پارنیل از اشخاص مهم بودند که در این باره برای فیل های که به زور در سیرک ها شکنجه می شدند حرف زدند.

این خبر و موفقیت شگفت انگیز بود اما باعث نخواهد شد تا انجمن حیوانات در هندوستان غرق در شادی این افتخار به استراحت بپردازد. حالا زمان آن است که اولیا امور را برای مقابله و گامی رو به جلو برای ممنوع کردن استفاده از تمام حیوانات در سیرک ها بخوانیم.

استرالیا٬ بولیوی٬ بوسنی و هرزگوین٬ قبرس و یونان کشورهای هستند که قوانین علیه استفاده از حیوانات در سیرک ها را دارند.

 

ترجمه: سعید علیزاده

منبع:

www.blog.peta.org.uk

1738 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: