نگرانی های جدید درباره نیروگاه هسته ای فوکوشیما

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 20 / مهر / 771    
ارسال کننده


 

گازهای توضیح نشده ای از بخارات رادیواکتیو راکتور ساختمان ۳ نیروگاه فوکوشیما از حال خارج شدن هست٬ این میتواند یک بحران بزرگی را در پی داشته باشد.

ساختمان شماره ۳ راکتور فوکوشیما در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۱۱ به علت تجمع هیدروژن منفجر شد٬ نقض مهار ساختمان و ساطع شدن بخارات پرتو های زیاد انجامید. راکتور خود در وضیعت بحرانی هست.

و در حال حاضر بخارات گازهای جدیدی در حال بیرون امدن از ساختمان می باشد٬ که توسط صاحب این راکتور(از تاریخ 19 دسامبر به بعد) شرکت انرژی برق توکیو تایید شده است. این شرکت معتقد هست که بخارات از طبقه پنجم این ساختمان در حال بیرون امدن هست.

هرچند که آنها دلیل این بخارات در نمی دانند. سطح مرگباری از ساطع شدن این بخارات و پرتو ها و خسارات فیزیکی به ساختمان تا کنون امکان ورود و بازرسی را غیرممکن ساخته است.

احتمال ۱: بحرانی در حال وقوع است.

استخر ذخیره سوخت هنوز دارای ۸۹ تن پلوتونیوم-سوخت اکسید مخلوط  راکتورمی باشد٬ برای ۵۱۴ میله سوخت می باشد. از زمان انفجار تیپکو نگرانی های از خشک شدن استخرذخیره سوخت مصرف شده است٬ این ممکن هست که میله های سوخت مصرف شده به شدت رادیواکتو٬ ذوب شده و ایجاد انتشار قابل توجهی از رادیواکتو را کند.

یک احتمال این است که این روند در حال حاضر ممکن است اتفاق بی افتد. در شرایط از دست دادند آب از استخر٬ قبل از وقوع بحران کامل آب شروع به گرم شدن کرده و تولید بخارات خواهد کرد. اگر این مورد اتفاق بی افتد٬ فاجعه دوم فوکوشیما در حال اتفاق افتادن می باشد.

 

تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۹۲

 

 

1732 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: