آیا ما باید از بطری های آب معدنی استفاده کنیم؟

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 11 / مهر / 771    
ارسال کننده


بیش از ۷۸۰ میلیون نفر در جهان معادل ۲.۵ برابر جمیعت ایالات متحده عدم دسترسی به آب آشامیدنی را دارند. بیش از نیمی از مردم آمریکا از آب های معدنی مصرف میکنند. این درحالی است که تقریبا همه آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند.

ایالات متحده آمریکا بزرگترین مصرف کنند آب های معدنی در جهان است. مادران در فروشگاه های مواد غذایی در حال خرید مواردی برای سبد غذایی کودکانشان٬ دانشجویان کالج در حال خرید مواردی هستند که می خواهند در زیر تخت خود ذخیره کنند و همچنین پدران در پمپ بنزین ها در صف خرید آب معدنی هستند٬ همه این ها مثال های از مصرف آب معدنی هستند. وقتی در کل ایالات متحد آمریکا سفر میکنی هیچ شخصی در مورد سلامت آب های آشامیدنی سوالی نمی کند.

پس٬ منابع آب٬ شیر آب حمام٬ آشپزخانه ما چه مشکلی دارند٬ یا دوباره استفاده کردن از پلاستیک های آب معدنی که در قفسه آشپزخانه ما موجود است چه اشکالی دارد؟ برخلاف سهولت در دسترسی به آب آشامیدنی سالم ما بزرگترین مصرف کننده آب های معدنی هستیم با بیش از دوازده نوع مختلف مارک های آب معدنی مانند:

Dasani, Aquafina, Poland Spring, Deer Park, Evian, and Fiji

آیا جامعه ما برای استاندارد های اجتماعی برای انتخاب نوع مخصوصی از مارک آب معدنی تعریف خاصی کرده است. آیا آب معدنی که از فاصله خیلی دوری توسط کشتی٬ مانند Fiji, بهتر از دیگر آب های معدنی خریداری شده از Walmart است؟ آیا ما آن دسته از اشخاصی را که آب معدنی خواصی را مصرف میکنند مؤاخذه و بازخواست می کنیم؟ من شخصا افرادی که به طور روزانه از آب های معدنی مارک دار طراحی شده استفاده میکنند را دیدم. من همچنین افراد کاملا متفاوتی را دیدم که بطری های فلزی آب را با خود حمل می کنند.

به نظر می رسد که گروه های مختلفی از مردم را پرورش دادیم برای استفاده از بطری های فلزی یا دوباره استفاده کردن از بطری های آب معدنی و برخلاف این گروه٬ افرادی که با بطری های آب آشامیدنی جدید و تازه روزانه در حال بازی کردن هستند. آیا شخص سرشناس و نامداری را خواهیم دید که از بطری فلزی آویزان شده بر خود استفاده کند؟ آیا ما می توانیم ببینیم یک فعال محیط زیستی که از بطری آب معدنی پلاستیکی تازه و طراحی شده استفاده کند؟ همه این مفاهیم و تصویر کلی ذهن تو را درهم میشکند. به طور بجای استفاده از بطری آب معدنی که به طور متوسط 1.75 دلار هزینه دارد من به بطری فلزی دروداغون آب خود خواهم چسبید که آن را هم از شیر آشپزخانه پر خواهم کرد. گرچه این کار برای همه کار ایده آلی نیست٬ برای من یک کار کاملا پسندیدتر از استفاده بطری های پلاستیکی آب طراحی شده است.

این گزارش و نقل از گروهی از دانشجویان دانشگاهی بود.

تاریخ انتشار خبر ۲۵ آذر ۱۳۹۲

 

 

 

 

 

2113 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: