شرکت مشهور اتومبیل سازی فورد اعلام کرد خودرو ی برقی خورشیدی طراحی می کند.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 26 / مهر / 771    
ارسال کننده


 

شرکت مشهور اتومبیل سازی فورد اعلام کرد خودرو ی  برقی خورشیدی طراحی می کند.

در این برهه از زمان این نوع از ماشینها فقط میتواند یک ایده ماشینی باشد ، فورد سی مکس مدل انرژی خورشیدی در نمایش فروش الکترونیک در لاس وگاس بین 7 ژانویه و10  ژانویه رو نمایی خواهد شد. این اولین بارنیست که از انرژی خورشیدی به بازار خودرو الکتریکی ره یافته است اما تا کنون هیچ وسیله نقلیه خورشیدی  به بازار عرضه نشده است. امید است که  خودروهای خورشیدی الکترونیکی  بتوانند ثابت کند یکی از نقاط برگشت به صنعت خودروسازی هستند گرچه این بحٍث هنوز وجود دارد که آیا این خودرو  به تولید کامل خواهد رسید.

 این خودرو با مجموعه ای از پانل های خورشیدی نصب شده بر روی سقف و همچنین همراه با سایه بان  پارکینگ خود به جع آوری اشعه خورشید کمک می کند ، هدایت آنها به سمت پانل های خورشیدی داخلی است. این خودرو طوری طراحی شده است که در یک پارکینگ بزرگ  خودش را شارژ مجدد میکند زیرا با توجه به مفهوم جهت یابی منحصر به فرد در خودرو در واقع به آرامی خود را در اطراف یک نقطه پارکینگ می کند تا حداکثر انرژی خورشیدی را شارژ ناماید.

تکنولوژی به آسانی در دسترس است.

جالب توجه است، با وجود این که  فورد پانل های خورشیدی سقف و سایه بان پارکینگ را باهم آورده است، این یک تکنولوژی جدید نیست.پانل های خورشیدی  جداگانه مورد استفاده گرار میگیرد چنان چه  سایه بان پارکینگ نیز به عنوان یک سیستم مستقل در دسترس است، اما استفاده از آنها با هم می تواند شماری فرصت های بالقوه  برای رفتن به جلو باشد.

نقل قولی از وبسایت الکتریک فروم: "در حالی که فورد ممکن است پیشروی خود را آهسته کرده با  توجه به وسایل نقلیه الکتریکی ، بسیاری از خودرو های الکتریکی در دسترس هستند برنده جایزه فورد فوکوس هستند نه با ذکر  ون های فورد. آیا هر گونه اتومبیل برقی فورد و یا ون  نظر شما را جلب کرده ؟ چه نوع تجربه  ای شما با یک وسیله نقلیه الکتریکی فورد داشته اید؟ "

همچنین این باور است که 39٪ از مشتریان  خودروی الکتریکی خواهند داشت  و یا در آینده پانل های خورشیدی در پشت بام خانه های خود خواهند داشت. این ایده می تواند به ترکیب این سیستم پانل های خورشیدی با وسیله های نقلیه را به حداکثر رساند. اگرچه این تنها یک پیشرفت جالب است شایان ذکر است که تا کنون فورد ساخت اینگونه خودروهارا قیمت گذاری نکرده است  و اینکه آیا آن را به بازار عرضه خواهد کرد.

تاریخ انتشار خبر ۱۶ دی ۱۳۹۲

 

 

 

 

1754 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: