اقدام کشور چین علیه تجارت غیر قانونی عاج فیل مورد تحسین قرار گرفت.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 27 / مهر / 771    
ارسال کننده


 

اقدام کشور چین علیه تجارت غیر قانونی عاج فیل مورد تحسین قرار گرفت.

سازمان ملل با تبریک ویژه به مقامات چینی از اقدام آنها برای نابود کردن ۶ تن عاج فیل تقدیر و تشکر کرد. این ۶ تن عاج فیل در یک رویداد برجسته در کشور چین از بین برده شد. ۶تن عاج فیل مصادره شده در روز دوشنبه توسط مقامات چینی برای مبارزه با تجارت غیر قانونی عاج فیل از بین برده شد.

برای از بین بردن عاج های کشف و ضبط شده آنها را در داخل ماشین خرد کن در جنوب شهر دونگ گوان ریختند٬ این شهر اول شهر در نابود کردن عاج فیل در ملأ عام در کشور چین لقب گرفت.

با توجه به کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض (CITES)٬ شکار غیر قانونی فیل در آفریقا می تواند به انقراض محلی آنها منجر شود در صورتی که این نرخ شکار در حال حاضر ادامه یابد.

وضعیت به ویژه در آفریقای مرکزی حاد است٬ جایی که در آن نرخ شکار غیر قانونی دو برابر متوسط ​​قاره تخمین زده شده است. بزرگترین پستاندار باقی مانده روی خشکی در این سیاره با یکی از بزرگترین بحران های که انواع گونه ها دراین دهه با آن روبرو هستند مواجه است. آخرین گزارشات و اطلاعات که (CITES) داده است٬ نشان دهنده آن است که ۴۷۰۰۰ حیوان در قاره آفریقا در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شکار شده اند.

 سازمان ملل متحد تخمین می زند که بیش از ۱۷۰۰۰ فیل به طور غیر قانونی در سایت های تحت نظارت تنها در سال ۲۰۱۱  کشته شده اند.

با این حال، دلیلی برای خوشبینی وجود دارد٬ همکاری بین المللی راه را به سمت بهبود اجرای قانون و افزایش تلاش ها برای کاهش تقاضا در حال انجام دادن هستند. این تلاش ها نیاز به تقویت و شدت دارند تا به تولید نتایج مورد نظر برسد.

ما همچنین شاهدتخریب ذخایرعاج در سراسر محدوده٬ کشورهای ترانزیت و مطالبه کننده شدیم. مانند: فلیپین٬ گابون٬ آمریکا و کشور چین. و همچنین این اقدامات به وضوح برای ایجادآگاهی عمومیکمک کرد٬ که این اقدامات یک پیام واضح است که جرم و جنایت حیات وحش تحمل نخواهد شد.


 

تاریخ انتشار خبر ۱۸ دی ۱۳۹۲

1723 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: