فاجعه زیست محیطی دیگر این بار در ایالات ویرجینیای آمریکا

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 21 / دی / 1392    
ارسال کننده


 

حالت فوق العاده در غرب ویرجینیا به خاطر آلودگی های شیمیایی آب مصرفی

به بیش از 100.000 شهروند و مشتری از یک شرکت آب در غرب ویرجینیا هشدار داده شده است برای نوشیدن ، طبخ و یا شستو شو با آب از شیرهای آب خود به دلیل تراوش و نشت مواد شیمیایی در روز پنجشنبه به رودخانه الک در نزدیکی چارلستون استفاده نکنند.

 این هشدار بیش از ۴۸۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد. که در منطقه آسیب دیده  که در بخش های به طور جزئی و در بخش هایی کاملا تحت تاثیرقرار داده است. که شامل نه شهرستان است٬ حدود یک چهارم از جمعیت این ایالت است.

بعضی از این افراد به طور مسلم آب خود را از چاه های تامین خواهد کرد که تحت تاثیر نشت این مواد شیمیایی قرار نگرفته است. ولی خیلی از مردم با شنیدن این خبر٬ روز پنجشنبه  با هجوم به فروشگاه ها٬ مغازه ها و هر جایی که می توانستند آب های معدنی بدست آوردند قفسه های این مکان ها را از به سرعت خالی  از بطری های آب کردند.

اشتون مارا از رادیو عمومی ویرجینیای غربی می گوید؛ میز خبری ما که این خبر را بعد از اینکه ماده شیمیایی methylcyclohexene متانول که یک ماده شیمیایی که در صنعت زغال سنگ٬ فرایند شستشو٬ به منبع آب شهر مرکزی چارلستون و مناطق اطراف آن نشت کرد اعلام کرد.

به گفته اشتون٬ این ماده شیمیایی از یک مخزن ذخیره سازی در سایتی که توسط صنایع آزادی اداره میشود نشت کرده است. این شرکت مواد شیمیایی برای صنایع زغال سنگ و فولاد تولید می کرده است.

به مردم هشدار داده شده است که از آب شیر خانه های خود بغیر از خاموش کردن آتش و سیفون توالت در هیچ شرایطی استفاده نکنند.  به گفته مقامات؛ مصرف آب آلوده شده می تواند به سوزش شدید در گلو٬ استفراغ و تاول زدن پوست منجر شود.

 

تاریخ انتشار خبر ۲۱ دی ۱۳۹۲

 

2475 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: