۵ روش برای داشتن گل و گیاه خانگی سالم

موضوع اصلی : اصول و مراقبت از گیاهان 5 / بهمن / 1393    
ارسال کننده


ترجمه: سعید علیزاده

۱.قبل از آوردن گیاهان به داخل خانه آنها را بازرسی کنید. اگر در آنها نشانه هایی از آفات یا بیماری دیدید قبل از آوردن آنها به خانه کنار دیگر گیاهان مشکل آنها را رفع و درمان کنید تا دیگر گیاهان داخل خانه را آلوده نکنند.

 

۲.از قرار دادن گیاهان در نقاط مشکل دار، مانند کنار بخاری و یا در نزدیکی تهویه مطبوع٬ روی تلویزیون و یا رادیاتور یا بین پرده و پنجره سرد اجتناب کنید.

 

۳.نور مورد نیاز برای گیاه خود را فراهم آورید.  گیاهانیکه نیاز به آفتاب کامل دارند را در مقابل یک پنجره رو به جنوب قرار دهید. و گیاهانی که نیاز به نور متوسط دارند را در مقابل پنجره های رو بهشرقوغرب قرار دهید و گیاهانی که نیاز به نور کم دارند را در مقابل پنجره های رو به شمال قرار دهید.


۴.به یاد داشته باشیدکه شرایط در داخل خانه در فصل زمستان به خاطر هوای گرم فضای داخلی خشک باشد. بهتر از با اضافه کردن کمی رطوبت به گیاه خود شرایط بهتری رو برای گیاهتان به وجود آورید.

 

۵.همیشه گیاه خود را در خاک استریل شده بکارید. با این کار مشکلات ناشی از بیماری های و قارچ را به حداقل خواهید رساند. (بهترین کار برای استریل کردن خاک٬ حرارت دادن آن برای مدتی با قرار دادن خاک در ظرفی روی اجاق گاز می باشد.)

 

منبع: ترجمه شده از

gardeners.com

3562 بازدید
نظرات بازديد كنندگان:


  • سحر گلچین height=
    سحر گلچین | امتياز 0
    چه نکاتمفیدی انگار گیاهان هم مانند ما انسانها نیاز به بهداشت مخصوص به خودشون هستند. از این به بعد در نگهداری از <a href="https://golkala.com/">گل</a> های خونه ام بیشتر دقت می کنم.
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: