بازديد 13475

نحوه تکثیر و پرورش گل و گیاه و فروش آنها

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
8 / اسفند / 1393    

شما می توانید بهترین باغچه گل و گیاه خود را پرورش و تکثیر کرده و بفروش برسانید.

۱-گام اول: یک مکان خاصی را در حیات خود مخصوص برای باغچه گل و گیاه خود در نظر بگیرید. باید در مکانی نور گیر و دور از رطوبت بیش از حد باشد.


بازديد 5168

شگفت انگیزترین گل جهان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
22 / بهمن / 1393    

دنیای گیاهان بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می دانیم. هر روز گیاهانی کشف می شوند که باعث حیرت دانشمندان و مردم می شود. این گیاهان معمولا نادر هستند و به سختی پیدا می شوند...


بازديد 4824

تولید هوای پاک (اکسیژن تازه) برای فضای داخلی ساختمان و خانه

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
17 / دی / 1393    

ترجمه

در این مطلب به معرفی سه گیاه خواهیم پرداخت:
 با هوای تولیدی این سه گیاهی که در اینجا معرفی کردیم٬ یک شخص می تواند برای مدت زمان طولانی در یک محیط کاملا بسته زنده بماند.
دکتر بیل والورتون نویسنده کتاب “چگونه هوای تازه تولید کنیم”٬ در این کتاب خود درباره گیاهان و میکروارگانیسم های همراه آنها و چگونگی تولید یک سیستم حیات اکولوژی در فضای کاملا بسته توضیح داده است. تحقیقات او شامل بازیافت آب فاضلاب و همچنین تصفیه و تجدید حیات و تازه گی هوای فضای داخلی (آپارتمان و ادارات) می باشد.


بازديد 2490

صدای مرگ درختان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
16 / دی / 1393    

دانشمندان دریافتند که درختان در زمان مرگ صداهایی مافوق صوت از خود منتشر می‌کنند...


بازديد 3443

فواید گیاهان در داخل آپارتمان ها و خانه هایمان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
14 / دی / 1393    

ترجمه

برای دانستن جذابیت و زیبای گیاهان لازم نیست که یک روانشناس محیط زیستی باشید. اما برای فهمیدن فواید بیشتر گل و گیاهان آپارتمانی در فضای داخلی خانه هایمان نیاز است که فواید آنها را بیشتر از ظاهر جذاب و زیبای آنها ببینیم.

مطالعات اخیر حاکی از این است که گل و گیاه داخلی در آپارتمان هایمان بیشتر از فراهم آوردن زیبای فواید بارز دیگری نیز دارند. محوطه سازی فضای داخلی خانه و ادارات نقش حیاتی در فراهم آوردن محیطی مطبوع٬‌ دلپذیر و آرام را برای زندگی کردن٬ کار کردن و استراحت کردن به وجود می آورند.


بازديد 3100

تحمل گیاهان به تنش خشکی

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
5 / آذر / 1393    

ترجمه

بهترین روش برای تحمل به خشکی گیاهان کدام روش می¬تواند باشد؟

روش های مرسوم اصلاحی گیاهان یا روش GM

گزارش ها نشان می دهند که روش مرسوم اصلاحی گیاهان نسبت به روش GM یک روش پیشرو توسعه محصولات در جهت مقاومت گیاهان به خشکی و همچنین مقاوم به فقیر بودن خاک ها می باشد.


بازديد 2633

حشره‌ای که با نیش زدنش شما را گیاه خوار می‌کند

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
6 / مهر / 1393    

کنه ستاره ای شکل با نام علمی "آمبلیوما آمریکانوم" گون های کنه ها است که در بخش شرقی قاره آمریکای شمالی زیست کرده و یک خاصیت عجیب را با خود به همراه دارد.


بازديد 2862

چرا قدیم ها میوه ها خوشمزه تر بودند؟

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
3 / مرداد / 1393    

گفت و گوی دکتر عباس یداللهی متخصص بیوتکنولوژی و اصلاح درختان و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره خوب و بد میوه ها با روزنامه جمهوری اسلامی٬ اين گفت‌وگو،به شرح زير است:.


بازديد 3061

درخت طلایاب برای جویندگان طلا

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
30 / تیر / 1393    

پژوهش‌های جدید در استرالیا نشان می‌دهد درخت اوکالیپتوس می‌تواند محل ذخایر طلا را مشخص کند. گروهی از پژوهشگران استرالیایی با اسکن کردن درخت اوکالیپتوس پی بردند این درخت بخشی از طلای موجود در عمق زمین را جذب و به سطح برگ‌هایش منتقل می‌کند.