بازديد 2212

زیباترین خیابان جهان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
27 / فروردین / 1393    

خیابانی با نام "رائو گونکالو د کاروالیو" در پورتو آلگره برزیل به دلیل پوشیده شدن با شاخ و برگ درختان خود به عنوان زیباترین خیابان جهان شناخته می شود...


بازديد 2270

سمی ترین درخت دنیا

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
26 / فروردین / 1393    

درخت ها همیشه معنی بخش زندگی بوده اند و ما از آن ها برای زندگی بهتر استفاده می کنیم ولی برخی درختان هم هستند که سمی بوده و باعث ضرر رسیدن به انسان ها می شوند از این رو نزدیک شدن ...


بازديد 2617

آشنایی با انواع گل و خصوصیات آنها

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
24 / فروردین / 1393    

بنفشه

گل همیشه بهار بنفشه از جمله گیاهانی است که در فصل بهار به بیشترین گل دهی خود می رسد. هر چند نوعی از آن که به بنفشه چهار فصل مشهور است در تمام سال گل می دهد ولی گلریزان (اوج گلدهی) آن در بهار و پاییز است.

بنفشه با نام علمی Viola در خانواده Violaceae (بنفشگان) بومی اروپا و شمال غرب آسیاست.


بازديد 7088

فتوسنتز و عوامل موثر بر شدت فتوسنتز

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
13 / فروردین / 1393    

فتوسنتز

فرآیند انرژی اندوزی است. ضمن این فرآیند نور خورشید در مولکولهای قند ذخیره می شود.  مولکولهای قند ار ترکیب CO2 و آب H2O  حاصل می شود. به عبارت دیگر در کلروپلاستها آب و دی اکسید کربن با هم ترکیب شده٬ قند حاصل آمده و اکسیژن به عنوان ماده دفعی حاصل می شود.


بازديد 2630

گفت و گوی گیاهان با یکدیگر رشد آنها را تقویت می کند

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
12 / فروردین / 1393    
پژوهشگران دربافته اند گفت و گوی گیاهان با یکدیگر می تواند به جوانه زنی بذر و رشد بهتر آنها کمک کند.

بازديد 2488

چوب

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
9 / اسفند / 1392    

چوب راش

چوب راش دارای درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است. راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچهاست. بعضی از انواع چوب راش به مصرف کارخانجات روکش و تخته لایه می رسد و برخی نیز برای تهیه مبلمان به کار برده می شود.

چوب توسکا

چوب توسکا دارای درون نامشخص٬ رنگ کرم مایل به قرمز می باشد. توسکا چوبی نیمه سنگین تا سبک است که به دلیل پرداخت و رنگ پذیری شکاف خود و ابزار خوری خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد ولی کم دوام بوده که البته در آب داوم قابل توجهی دارد. بیشترین میزان فروش را در بازار چوب فروشان پس از راش را داراست که البته در حال حاضر مهمترین مورد مصرف آن تخته لایه سازی آن در برابر آب در ساختن بناهای آبی است.


بازديد 2973

زراعت چوب

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
9 / اسفند / 1392    

فواید زراعت چوب:

اشتغال، جلوگيري از تخريب جنگل و قاچاق، کاهش آلودگی و ده ها فاید دیگر 

زراعت چوب صنوبر به داد جنگل های گیلان رسید.

در گيلان دو قطب اصلي زراعت چوب،‌آستانه اشرفيه و صومعه‌سرا هستند كه در اين دو شهرستان سالانه بيش از يك ميليون مترمكعب چوب- معادل بيش از 5 برابرچوبي كه سالانه از جنگل‌هاي گيلان برداشت مي‌شود- زراعت مي‌شود. كشت صنوبر در تمام زمين‌هايي كه قابليت توليد اين گونه را دارند، سالانه به‌طور ميانگين 300‌ميليارد تومان صرفه اقتصادي به همراه دارد


بازديد 2326

جاهای که درختان (ریشه هایشان) به آنجا تعلق ندارند

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
9 / اسفند / 1392    

جاهایی هستند که درختان به آنجا تعلق ندارند. ریشه های قوی آنها قادرند درز اتصال لوله ها را کاویده یا داخل شکاف بناها  رشد کرده و باعث تخریب بنا های زیرزمینی شوند. پرداخت هزینه سنگین برای تعمیر دیوار زیرزمینی مخاطره آمیز یا سیستم آلوده ومتصل به فاضلاب شاید نتیجه خرید و کاشتن درختی زینتی است که بدون بررسی و پی بردن به اینکه ریشه آن تا چه عمقی رشد خواهد کرد یا برای رسیدن به غذا چقدر پیشروی خواهد کرد انجام گرفته است.

مطابقت سایز درختان با ریشه هایشان
ریشه درختان دو نقش حیاتی را ایفا میکنند:


بازديد 2146

روش صحیح سوزاندن پسماند های کشاورزی(چوب)

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
9 / اسفند / 1392    

پس از در نظر گرفتن جایگزین هایی برای سوزاندن٬ اگر راه حل بهتری بجای سوزاندن پیدا نکردید لطفا این گامها صحیح روش سوزاندن چوب های هرس کشاورزی و غیره به روشهای زیر عمل کنید:

۱.سوزاندن باید  بعد از 10 صبح شروع شود. چون قبل از آن  شرایط برای تخلیه دود مساعد نیست.

۲.کنده ها و شاخه هایی که  قطر آنها بیش از 20 سانتی متر است باید حداقل برای دو سال  خشک شوند یا معادل خشکی مطابق با آیین نامه های محلی باشد.


بازديد 4064

ریشه ها

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
31 / مرداد / 771    

مرفولوژی (ریخت شناسی) خارجی ریشه

اولین عضوی که از دانه خارج می شود و به طرف زمین متوجه می گردد٬ ریشه است. ریشه از قسمت های زیر تشکیل شده است.

الف. کلاهک