بازديد 9270

پرندگانی که به ایران مهاجرت می‌کنند، در امان نیستند. یکی از کارشناس جنگلداری می‌گوید: اینک غربی‌ها دیگر نمی‌گویند تالاب فریدون‌کنار، بلکه نامش را قربانگاه فریدون‌کنار گذاشته‌اند و پرندگان سفرکننده را از مسیرِ آمدن به ایران، دور می‌کنند.


بازديد 9360

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: باید مجوز قطع درختان کهنسال در محور رشت - فومن و حوزه راه‌های صومعه سرا صادر شود.


بازديد 4022

خرس ماه (خرس سیاه آسیایی)

موضوع اصلی : خرس ها
    13 اردیبهشت 2015 22:51

ترجمه

خرس ماه بعنوان خرس آسیایی، تبتی، وخرس سیاه هیمالیایی نیز شناخته میشود. زیستگاه آن شامل جنوب شرقی آسیا، جنوب چین وکشورهای هم مرز است. این خرس در مناطق شمالی مثل کره و ژاپن نیز یافت میشود. خرس ماه دارای خز سیاه کهربایی است...


بازديد 21458

رئیس اداره محیط زیست استان تهران گفت: افتتاح نخستین کارخانه زباله سوز در تهران با حضور پررنگ شهرداری تهران الگویی برای مدیریت پسماند در تمامی کشور است.


بازديد 8806

'کوروش بهادری ' روز چهارشنبه در نشست بررسی پدیده گردوغبار در محل استانداری خوزستان که با حضور وزیر بهداشت تشکیل شد افزود: از ساعت شش صبح امروز، وزش باد شدید در اهواز موجب بروز گرد و غبار شده است.


بازديد 3385

شگفت انگیزترین گل جهان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
    11 اردیبهشت 2015 08:15

دنیای گیاهان بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می دانیم. هر روز گیاهانی کشف می شوند که باعث حیرت دانشمندان و مردم می شود. این گیاهان معمولا نادر هستند و به سختی پیدا می شوند...


بازديد 9681

دستگیری متخلف شکارغیرمجاز

    10 اردیبهشت 2015 11:55
کنترل و پایش دقیق منطقه حفاظت شده کویر توسط مامورین اجرایی و محیط بانان منطقه منجر به دستگیری شکارچی غیرمجاز گردید

بازديد 8516

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: قاچاق سمندر لرستانی حفاظت از آن را با مشکل روبرو ساخته است.


بازديد 4955

ترجمه

۱.باید بدانید که چرا می خواهید سیگار کشیدن را ترک کنید.

پس شما می خواهید سیگار کشیدن را ترک کنید٬ اما آیا میدانید که چرا؟ اگر جواب شما این است که: برای اینکه برای شما بد استکافی نمی باشد. برای اینکه انگیزه کافی بگیرید٬‌ نیاز به دلیل قدرتمند دارید٬ دلایل شخصی برای ترک کردن. شاید دلیل اش آن باشد که شما می خواهید خانواده خود را از مضررات دود سیگارتان محافظت کنید. یا شاید ترس از سرطان ریه باعث شده که این تصمیم را بگیرید. و یا شاید شما می خواهید چهره بشاط و جوان تری با حس جوان بودن را داشته باشید. دلیلی را انتخاب کنید که به اندازه کافی سنگین تر از دوباره روشن کردن سیگار باشد.


بازديد 3285

مشکلات ادراری گربه ها

    6 اردیبهشت 2015 12:02

ادرار کردن نا بجای در گربه­ ها از مشکلات رفتاری عمده در گربه ­هاست که یکی از دلایل اصلی رها شدن گربه ها در پناهگاه­ها می­باشد. قطعا خسته کننده و آزار دهنده است که گربه خارج از جعبه خواب ادرار کند، اما به خاطر داشته باشید که این رفتار گربه نمایشی یا انتقام جویی نیست. این رفتار نا مناسب حاکی از آن است که یک جای کار اشکال دارد.