بازديد 2063

روشهای مؤثر برای حرف شنوی کودکان

موضوع اصلی : روانشناسی کودکان
    5 اردیبهشت 2015 20:32

همه ی ما می خواهیم فرزندانمان حرف شنو باشند . وقتی فریاد می زنیم که بایست! نرو وسط خیابان ؛ توقع داریم کودکمان اطاعت کند . یا اگر به او می گوییم که برو مسواک بزن ، یا بخواب ، توقع داریم بدون هیچ حرفی این کار را انجام دهد .خیلی اوقات ، وادار کردن بچه ها به این که رفتار شایسته ای داشته باشند مشکل است . روش " هر چه می گویم همان است "  که بیشتر والدین به آن متوسل می شوند ، معمولاً بی فایده است .


بازديد 9187

یک فوق تخصص بیماری‌های ریه با اشاره به تاثیر آلودگی هوا بر سیستم تنفسی و ریه گفت: ذرات معلق یکی از مولفه‌های آلوده‌کننده هوا به همراه اوزن، دی‌اکسید نیتروژن، مونوکسیدکربن و دی‌اکسید گوگرد است که تاثیر مستقیم بر سلامت سیستم تنفسی دارند.


بازديد 16014

گزارش جدید آژانس هواشناسی ملل متحد تایید کرد که 2014 گرمترین سال به ثبت رسیده، بوده است.

پیش از این در مطالعات ناسا و اداره ملی مطالعات اقیانوسی و جوی آمریکا معلوم شد که ،2014 رکورد گرمترین سال جهان را شکسته است. اکنون در گزارش سازمان هواشناسی جهانی (WMO) نیز این رکورد تایید شده است.


بازديد 2942

خرس آفتاب مالایایی

موضوع اصلی : خرس ها
    27 فروردین 2015 22:19

ترجمه

خرس خورشید یا خرس آفتاب مالایایی یکی از کوچکترین خرسهاست. بعلت زندگی در نواحی  زیر گرمسیری موهای کوتاه و نرم دارد. خز این خرس، از او درمقابل باران، حشرات وپوشش گیاهی (خار و خاشاک و..) محافظت میکند. خرس آفتاب دارای پوزه کوتاه، گوشها و چشمان کوچک است.


بازديد 3677

درخت ماهون

    26 فروردین 2015 19:47

درخت ماهون (نام علمی: 'Swietenia mahagoni') (به انگلیسی: West Indies Mahogany) نام یکی از گونه‌های گیاهان گلدار است. گیاه بومی جنوب فلوریدا، ایالات متحده آمریکا، باهاما، کوبا، جامائیکا و هیسپانیولا است.


بازديد 1792

۱. رؤیاها نیازهای واقعی ما را آشكار می كند. خاطرات خود را در مورد رؤیاهای تان بنویسید: شخصیت ها، اتفاقات، هیجانات، نشانه ها و احساسی كه بعد از بیدار شدن دارید. ر ؤیاهایتان را تحلیل كنید و ببینید آنها  به شما چه می گویند.


بازديد 3643

دریاچه ای به رنگ شیروتوت فرنگی!

    26 فروردین 2015 13:56

این دریاچه به خاطر رنگ جالب آن مورد توجه قرار گرفته است به گفته یکی از محققان، زمانی که از داخل هلی‌ کوپتر به این دریاچه نگاه می‌ کردیم، به نظر می‌ رسید که قایق‌‌‌ ها روی مخلوطی از شیر و توت فرنگی شنا می‌ کردند.


بازديد 3431

ترجمه

۱.قبل از آوردن گیاهان به داخل خانه آنها را بازرسی کنید. اگر در آنها نشانه هایی از آفات یا بیماری دیدید قبل از آوردن آنها به خانه کنار دیگر گیاهان مشکل آنها را رفع و درمان کنید تا دیگر گیاهان داخل خانه را آلوده نکنند.


بازديد 8909

تلفات ۲۰ قلاده خرس در سال ۹۳

    25 فروردین 2015 10:48

تلفات ۲۰ قلاده خرس در سال ۹۳ در حالیکه هنوز ۲ ماه تا پایان آن باقی مانده می رود تا رکوردی بی سابقه از کشتار حیات و حش و مرگ و میر گونه های ارزشمند در کشور ثبت کند.


بازديد 85488

مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که تغییر کاربری اراضی کشاورزی به واحدهای صنعتی و معدنی در اراضی بین درجه 4 با رعایت ضوابط محیط زیستی بلامانع است.