بازديد 2231

ذخیره آب 97 سد کشور به کمتر از 40 درصد رسید

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
5 / آبان / 1393    

به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، باوجود بارندگي‌هاي اخير، در پايان نخستين ماه فصل پاييز 97 سد که بيش از 52 درصد ظرفيت کل مخازن را شامل مي‌شود، در وضع قرمز قرار دارد که سدهاي مهمي همچون بوکان، ماملو، زاينده‌رود، ارس، استقلال، دوستي، لار، کرخه، 15 خرداد، گلستان، شهيدرجايي، علويان، سفيدرود، ستارخان، اکباتان و کمال صالح در اين فهرست ديده مي‌شود.


بازديد 2212

هوای تهران در مرز هشدار قرار گرفت

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
2 / آبان / 1393    

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا با بیان اینکه شاخص کیفیت هوای تهران از روز چهارشنبه تا امروز ۷۰ پله صعود یافته است، گفت: بر همین اساس هوای تهران در مرز هشدار قرار گرفت.حشمت‌الله بسطامی درباره شرایط کیفی هوای تهران، اظهار داشت: با توجه به اطلاعات به دست آمده از دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا مشخص شد که امروز غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روزهای گذشته افزایش چشمگیری یافته است و بر همین اساس امرو نیز هوای تهران برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.


بازديد 2419

هزار آتش‌سوزی در سال جاری

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
9 / مهر / 1393    

بازديد 2373

ضرورت مطالعه علمی سرطانزا شدن آب خزر

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
8 / مهر / 1393    
معاون دریایی سازمان محیط زیست با اشاره به اظهارت یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر سرطانزا شدن دریای خزر گفت: منکر آلوده بودن آب دریای خزر نیستیم اما هنوز هیچ مطالعه علمی که ارتباط مستقیم میزان سرطان در مازندران با آلودگی دریای خزر را ثابت کند انجام نشده است.

بازديد 2510

ضرورت توقف 5ساله هر گونه شکار

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
7 / مهر / 1393    
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هرکس اسلحه داشت نمی تواند به گونه های ارزشمند کشور تعدی کند گفت: بایستی ضوابطی وضع شوند تا برای پنج سال هرگونه شکار و صید در کشور متوقف شود.

به گزارش خبرنگار مهر علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت مقام محیط بان که پیش از ظهر دوشنبه در سازمان محیط زیست برگزار شد با بیان این مطلب افزود: امروز حفظ محیط زیست یکی از نیازهای ضروری کشور است و نباید مسئله ای تفننی تصور شود.


بازديد 2633

جمع آوری در پوش بطریها

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
3 / مرداد / 1393    

بازديد 2494

حجم آب دریاچه ارومیه حدود ۱۰ درصد است

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
3 / مرداد / 1393    
سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه با تأکید بر اینکه دریاچه ارومیه باید به هر قیمتی احیا شود، گفت:‌ با توجه به تبعات منفی خشکی این دریاچه بر سلامت انسان‌ها و سایر جانداران، لازم است وزارت بهداشت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کند.

داوود عرب در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: هم‌اکنون طرح‌های مدیرتی و نرم‌افزاری برای احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است که بخشی از آن مربوط به آمادگی مشارکت‌های اجتماعی در این زمینه است.


بازديد 2471

هامون در یک قدمی فاجعه برای پرندگان مهاجر

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
18 / تیر / 1393    

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ، افسری گفت : با توجه به خشک شدن قستمهایی از تالاب و برای نجات جوجه پرنده ها   ، مدت هاست محیط بانان شهرستانهای زابل، زهک و زاهدان (اداره کل) با همراهی و همیاری همیاران منطقه در حال جمع آوری و انتقال  جوجه ها به مناطق پرآب می باشند ، که با توجه به سن جوجه ها و تغذیه ی مناسب در این مدت بوسیله ی محیط بانان ، تعداد زیادی از این پرنده ها نجات پیدا کرده اند  و تعداد دیگری هنوز تحت مراقبت هستند ، اما با توجه به وسعت منطقه و تعداد زیاد تخم گذاری پرنده ها هنوز در برخی از مناطق امکان وجود جوجه پرنده ها وجود دارد که برای اطمینان از سلامت و نجات همه جوجه ها ، گشت های محیط بانی و همیاران محلی در حال جستجو هستند .


بازديد 2528

بنزین ایران سالم است یا آلوده؟

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
17 / تیر / 1393    

رمزگشایی از یک جنجال٬ ماجرای بنزین آلوده پتروشیمی ها و بنزین های وارداتی هنوز ادامه دارد.

بعد از خواندن مطالب زیر درمورد بنزین و حد استاندارد ترکیبات بنزین در مطالب زیر٬ میتوانید ابهام های علمی ماجرای آلودگی بنزین را رمزگشایی کرده و خودتان راحت تر بتوانید قضاوت کنید.


بازديد 2447

مراتع کردستان طعمه بیشترین آتش‌سوزی‌های اخیر بوده‌اند

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
9 / تیر / 1393    

مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی استان کردستان
با اعلام اینکه برخی سهل‌انگاری‌ها و بی‎توجهی‌ها در طبیعت باعث ایجاد آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی و جنگل‌های استان می‌شود، گفت: بیشترین آمار آتش‌سوزی سنندج در سه ماهه نخست سال مربوط به مراتع است.

مرتضی سنندجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون 122 مورد آتش‌سوزی در سنندج رخ داده است، اظهارکرد: 26 مورد آتش‌سوزی‌ها در فروردین ماه، 17 مورد در اردیبهشت و 79 مورد در خرداد ماه جاری رخ داده است.