بازديد 2124

چوپانی 3 گوسفندش را برای حفظ حیات وحش به پلنگ گرسنه داد

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
23 / اسفند / 1392    
محمدرضا کیانی‌شعار، چوپانی در زرقان شیراز، سه رأس گوسفندش را به پلنگ گرسنه‌ای که با دو توله خود برای شکار به گله او نزدیک شده بودند، داد.
غلام‌حسین فروزان، بخشدار زرقان گفت که از این اقدام محمدرضا کیانی‌شعار تقدیر شده است.

بازديد 3592

شعار هفته هوای پاک در سال 92 : «انرژی پاک، مسئولیت اجتماعی و آسمان آبی»

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
25 / دی / 1392    

روز هواي پاك در دنيا تحت عناوين مختلف از جمله روز بدون خودرو، روز بدون دود و ... در كشورهاي مختلف نامگذاري شده و اقدامات خاصي در اين روز جهت تنوير افكار عمومي صورت گرفته است.


بازديد 2764

بعد از شنیدن خبر های ضد و نقیض در این رابطه بالاخره مشخص شد که فیفا با طرح لوگوی یوزپلنگ ایرانی مخالفت کرده است.


بازديد 3099

به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال بارش برف و کاهش دما طی روزهای اخیر، تالاب میقان در استان مرکزی که پذیرای هزاران پرنده مهاجر و زمستانگذران است بطور کامل یخ بسته و پرندگانی که برای زمستانگذرانی به این تالاب پناه آورده اند در محاصره برف، سرما و گرسنگی قرار گرفته و تاکنون تعدادی از آنها تلف شده اند.


بازديد 2480

چنار های خیابان ولیعصر تهران به علت جوی سازی در این خیابان متاسفانه در حال خشک شدن هستند. و صدها درختان قدیمی در سرتاسر ایران زمین به علت عدم دانش و علم گیاه شناسی مسولین فضای سبز و شهرداری ها در حال خشک شدن و نابودی هستند.


بازديد 2088

40 تالاب ایران 20 تا 100 در صد خشک شده است.

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
23 / دی / 1392    

ایرن- معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: وضعیت تالاب‌های ایران زیاد مساعد نیست و در حدود چهل تالاب ایران 20 تا 100 درصد خشک شده است.


بازديد 1947

افزایش ابتلا به سرطان در خوزستان به دلیل آلودگی آب

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
20 / دی / 1392    

سید محمد علوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز عنوان کرد:
متاسفانه در شهر اهواز فاضلاب بعضی از بیمارستان ها در رود کارون تخلیه می شود. که باعث ورود سطح زیادی از زباله های بیولوژیکی و آلاینده به رود کارون می شود.
به گزارش خبر گزاری مهر٬ در هیچ زمانی میزان ورودی موادی همچون فلزات سنگین٬ مواد شیمیایی و صنعتی به رودخانه کارون مورد بررسی قرار نگرفته است.


بازديد 1965

کشف دو آهوی زنده از یک منزل مسکونی در قصر شیرین

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
20 / دی / 1392    

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست و حیات وحش ایران: دو راس آهو در یک منزل مسکونی در شهرستان قصر شیرین، کشف شد. پس از دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر نگهداری دو آهو در منزل شخصی یک نفر در قصر شیرین٬ نیروهای یگان محیط زیست پس از اخذ مجوز قضایی ورود به منزل به همراه مامورین نیروی انتظامی به بازرسی از منزل مذکور پرداختند.


بازديد 2093

دستگیری اعضای باند قاچاق چوب در استان گلستان

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی ایران
19 / دی / 1392