بازديد 3248

«انار» سلطان میوه‌های پاییزی

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
2 / مهر / 1393    

انار سلطان میوه‌های پاییزی است و دارای فوائد زیادی است که می‌توان به برخی از آنها اشاره کرد. انار قابض، ملین، ادرار آور، تصفیه کننده خون، تقویت کننده کبد است و برای کم خونی، تقویت کبد، لاغری، بواسیر، تورم لوزه، ناخنک، چشم، ضد خارش پوست و آلرژی، کلوئید مفید است. در بعضی از موارد بعد از مصرف جوشانده ریشه انار عوارضی نظیر تهوع، سرگیجه، اسهال و اختلالات بینائی دیده می‌شود.


بازديد 3780

تلفن همراه را در ساعات پایانی شب فراموش کنید

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
29 / تیر / 1393    

پژوهش‌های صورت گرفته توسط محققان ژاپنی نشان می‌دهد نوجوانانی که در ساعات پایانی شب از تلفن همراه استفاده می‌کنند، در خطر ابتلا به مشکلات سلامت روان، از جمله بی‌خوابی و آسیب‌زدن به خود قرار دارند.


بازديد 4184

آیا میدانید که (درباره سلامت جسمانی)

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
20 / تیر / 1393    

آیا میدانید که یک لیوان آب هویچ بیش از ۸ برابر نیاز روزانه انسان به ویتامین Aرا تامین می کند؟

 

آیا میدانید که هر بار مصرف قلیان به اندازه کشیدن ۲۰۰ نخ سیگار ضرر دارد؟


بازديد 3042

سوال و جواب درباره خواب

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
20 / تیر / 1393    

بدن انسان به چند ساعت خواب نیازمند هست؟

به طور ایده آل بدن انسان به ۸ ساعت خواب نیازمند هست. افرادی که به طور متمادی هر شب خواب کمتر از ۵ ساعت را تجربه می کنند٬‌ احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی٬ دیابت٬ سکته٬ و حتی سرطان در آنها افزایش می یابد.


بازديد 2515

اسرار بدن انسان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
17 / تیر / 1393    

هرچند زمان زیادی است که اعضا و دستگاه‌های مختلف بدن همواره موضوع تحقیقات، مطالعات و حتی کالبدشکافی‌های بسیاری از پزشکان و متخصصان در سراسر دنیا بوده‌اند اما هنوز اسرار و موضوعات ناشناخته‌ای در مورد بدن انسان وجود دارند


بازديد 3156

کشنده ترین بیماری ها و همه گیری های تاریخ

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
6 / تیر / 1393    

۱-آبله مرغان

به مدت حداقل ۵۰۰ سال٬‌این بیماری تلفات فراوانی را در سراسر دنیا بر جای گذاشته بود و تنها در آمریکای جنوبی عملا باعث انقراض نسل جمعیت اینکاها شد. مرگ آوری سویه معمولی آن به طور میانگین ۳۰ درصد مرگبار بود٬ و سویه های خطرناک تر ۱۰۰درصد مرگبار بودند. اغلب نجات یافتگان نیز مجبور بودن تا پایان عمر جای زخم های بیماری را روی بدن خود تحمل کنند. تعداد قربانیان: ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون نفر.

۲-طاعون


بازديد 2191

رژیم غذایی متعادل مساوی تامین تمام ویتامین های ضروری

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
1 / خرداد / 1393    

ترجمه

یک رژیم غذایی متعادل می تواند تمام ویتامین های ضروری را برای شما فراهم کند.


ویتامینها گروهی از مواد آلی است که اطمینان رشد مناسب بدن و عملکرد مناسب بدن را فراهم می سازد. ویتامین ها متعلق به یک کلاس از مواد مغذی به نام عناصر کم مصرف هستند از آنجایی که بدن شما آنها را در مقدار کمی نیاز دارد. واژه ضروری به این دلیل برای ویتامین ها استفاده می شود زیرا بدن شما نمی تواند آنها را به مقدار کافی بسازد٬ بنابراین شما باید آنها را از غذا به دست آورید. ویتامین های ضروری ۱۳ عدد می باشند.


بازديد 1771

یکی از فوائد گیاهخوار بودن

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
12 / فروردین / 1393    

بازديد 2459

زمـان های صحیـح برای مصـرف میـوه و فوائد خوردن میوه

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
12 / فروردین / 1393    

مختـصری از مقـالات دکتـر استـفان مـارک

آنچه مسلم است، عادت های غذایی در سلامتی ما و تداوم این سلامتی بسیار موثر هستند و این خود ما هستیم كه تا حد زیادی با لحاظ كردن عادت های غذایی مناسب و صحیح، می توانیم از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در بدن خود پیشگیری كنیم. دکتر استفان مارک، شخصی است که بیمارهای سرطانی را در مرحله آخر و با استفاده از روش های "نامتعارف" درمان کرده است و بسیاری از بیماران بهبود یافته اند. او به درمان طبیعی در مقابله با بیماریها معتقد است...


بازديد 2993

حدود یک هشتم مردم جهان در گرسنگی به سر می بردند

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
12 / فروردین / 1393    
طبق آمار سازمان اعلام شده توسط سازمان فائو 15 درصد از جمعیت ایران از گرسنگی زجر می کشند. منظور از گرسنگی هم گرسنگی شکمی هست و هم کمبود مواد غذایی و ویتامینی لازم می باشد که به سوء تغذیه بر می گردد.