بازديد 1646

اثرات تغییرات آب و هوایی بر روی جامعه

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
20 / آذر / 1393    

ترجمه

تغییرات آب و هوایی از راه های مختلفی بر مردم آمریکا اثر می گذارد. اثرات مربوط به تغییرات آب وهوایی در سراسر مناطق و در بسیاری از بخش های مهم جامعه مانند سلامت انسان، کشاورزی و امنیت غذایی، تامین آب، حمل و نقل، انرژی، اکوسیستم و غیره مشهود است. انتظار می رود به طور فزاینده ای در سراسر این قرن مختل کننده و حتی فراتر از آن شود. تغییرات آب و هوایی بر سلامت و تندرستی انسان از طریق حوادث آب و هوایی شدیدتر و آتش سوزی، کاهش کیفیت هوا و بیماریهای منتقل شده توسط حشرات، مواد غذایی، آب و ... تاثیر می گذارد.


بازديد 1718

گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
15 / آذر / 1393    

ترجمه

بسیاری از اطلاعات در مورد تغییرات آب و هوایی بحث روزمره در جامعه است. بسیاری از مردم می دانند علت تغییرات آب و هوایی آلودگی های صنعتی ، تغییر هوا و دود های ناشی از وسایل نقلیه است و آنها تا حدودی منظور آل گور را برای نقش یک حقیقت ناخوشایند متوجه شدند.


بازديد 2085

گرمایش جهانی ٬ تهدیدات و راهکارها

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
3 / آذر / 1393    

گرم شدن جهانی درطی چند دهه گذشته پدیده چالش برانگیزی بوده است که علاوه بر دانشمندان جامعه را نیز نگران کرده است. بعنوان مثال از دوازده سال گرم جهان ازسال 1850 تا سال 2009، یازده سال یعنی از سال 1995 تا2006 در میان گرمترین سالهای جهان قرار دارند. گرم شدن جهانی بالا رفتن متوسط دمای اتمسفر کره زمین و اقیانوس ها است که از اواخر قرن نوزدهم شروع شده و ادامه دارد.


بازديد 1659

5بلای طبیعی که توسط کنش های آب و هوایی ایجاد می شود:

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
27 / آبان / 1393    

ترجمه

در ماه سپتامبر2014، رهبران جهان در نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد به بحث راجع تغییر آب و هوا برای اولین بار درطی 5 سال گذشته پرداختند، که حوادث آب و هوایی شدید جهان نیم تریلیون دلار هزینه دربر داشته ، و جان هزاران نفر را گرفته است.هزینه عدم اقدام درباره آب و هوا و زندگی از دست رفته در ادامه ثابت شده است.

برای آکسفام، این موضوع عدالت است: کسانی که در فقر زندگی می کنند سخت ترین ضربه توسط تغییرات آب و هوایی با وجود  حداقل واکنش برای بحران را دارند.


بازديد 1858

ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
13 / تیر / 1393    

سرانجام شواهد جدید پرده از ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب هم برداشتند و مشخص شد صفحات یخی این قسمت از زمین با سرعتی بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد در حال آب شدن هستند. بررسی های جدید ناسا نشان می دهد این لایه های یخی در غرب قطب جنوب در حال ناپدید شدن هستند و تصاویر ماهواره ای جدید نشان می دهد این کوه یخ که در طول چند هزار سال گذشته بی حرکت بوده است٬ حالا به سمت اقیانوس منجمد جنوبی در حال حرکت است. علاوه بر این بررسی های انجام شده در ۴۰ سال گذشته نشان می دهد گرم شدن آب اقیانوس ها بعث فروپاشی دیوار سنگی-یخی شده است که مانع از حرکت این کوه یخ می شده.


بازديد 1534

ده معضل محیط زیستی کشور که باید برایشان فکری کرد

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
25 / اسفند / 1392    

1- نبود آموزش صحیح در استفاده از منابع حیاتی، خالی بودن محتوا در برنامه‌ریزی، بهره‌وری از طبیعت در کنار تصمیمات غلط و بدون پشتوانه، سرانجام طبیعت ستیزی در ایران را رقم زده است. بی‌توجهی به ساختار آموزشی کشور در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان از سوی آموزش و پرورش و حتی در مقاطع بالاتر در دانشگاه، به مفهوم حفاظت از محیط زیست و به معنای دفاع از حیات طبیعی، خلأ آتشی بر جان جنگل‌ها، عطشی بر لب دریاچه‌ها و گلوله‌ای است بر پیکر حیات‌ وحش ایران، که همه و همه هر روز به شکلی تراژیک در حال تکرار است.


بازديد 1682

مسائل زیست محیطی

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
9 / اسفند / 1392    

بازديد 1839

زباله های بیولوژیکی

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
19 / اسفند / 1391    

این گونه زباله ها تعریف شده اند از:
1) ‍‍‍زباله های آزمایشگاهی که شامل موارد زیر شده و فقط به آنها محدود نمی باشند:
# بازمانده ی نمونه های کشت آزمایشی سلول های انسانی و حیوانی در آزمایشگاه های پزشکی و آسیب شناسی


بازديد 1771

کشورهای آلوده کننده هوا

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
19 / اسفند / 1391    

بازديد 10179

گرم شدن جهانی

موضوع اصلی : مسائل زیست محیطی
19 / اسفند / 1391    
گرم شدن آب و هوا امری انکار ناپذیر است که دانشمندان بیش از 90 درصد اطمینان دارند که در درجه اول با افزایش غلظت گازهای گلخانه ای تولید شده توسط فعالیت های انسانی مانند سوزاندن سوخت های فسیلی و جنگل زدایی ایجاد می شود.
 
اثرات زیست محیطی مورد انتظار از گرمایش جهانی چیست؟