بازديد 8141

بیماری خطرناک در گربه ها٬ علائم اولیه (کم اشتهایی)

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
18 / فروردین / 1393    

این مطلب رو طبق تجربه شخصی که از نگهداری گربه داشتم نوشتم تا شما عزیزان بموقع بتونید اقدامات لازم رو بعمل بیارین:

گربه ها بیماری ویروسی بسیار خطرناکی به اسم پنلو کوپنی دارن که اغلب تا یک سالگی گریبانگیرشون میشه. و متاسفانه کشنده است. چون علائم اولیه این بیماری عمومی بوده و شبیه سرماخوردگی است،دامپزشک هم زمانی  این بیماری رو دقیق تشخیص میده که دیگه دیر شده. در این بیماری ویروس به دستگاه تنفسی فوقانی حمله میکنه. بنابراین راه غذا و آب خوردن رو مختل میکنه و دیگه تمام. علائم اولیه آن که باید همیشه مد نظر و گربه تون رو زیر نظر داشته باشین، کم اشتهایی و احتمالا استفراغ هست. بعد از مدتی کاملا از غذا خوردن می افته و استفراغها بیشتر میشه.


بازديد 3877

چرا خرگوش‌های خانگی زود می‌میرند؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
17 / فروردین / 1393    

علاقه به حیوانات خانگی سبب شده عرضه خرگوش، جوجه مرغ و اردک و برخی حیوانات کوچک کنار خیابان‌ها رواج پیدا کند. اما آیا خرید این حیوانات از دست‌فروشان و نگهداری آن‌ها در منازل عمل صحیحی است؟


بازديد 2032

طرز نگهداري ماهي قرمز

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
27 / اسفند / 1392    

هر ساله هزاران ماهی کوچک قرمز، قربانی تنگ بلورین سفره‌های هفت‌سین ما می‌شوند‌، تنها به این علت که نحوهٔ مراقبت صحیح از آن‌ها را یاد‌ نگرفته‌ایم. مطالب زیر حاوی نکاتی است که به ما د‌ر حفظ و نگهد‌اری ماهی‌های قرمز یاری می‌د‌هد.


بازديد 2605

در صورت مسموم شدن حیوان خانگی چکار باید کرد؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    
عصبی و دستپاچه نشوید. واکنش سریع بسیار مهم است، اما ترس و نگرانی میتواند در جریان کمک به حیوان خانگی تان مداخله کند و کارهای لازم سریع و درست پیش نرود.
 
در 30 یا 60 ثانیه هر نوع ماده ای که در مسمومیت نقش داشته اند را با آرامش جمع آوری کرده دراختیار داشته باشید. این احتمالا برای تعیین نوع سم یا سموم ، کمک بزرگی به دامپزشک یا متخصصین سم شناسی است. اگر نیاز است که حیوان خود را به کلینیک ببرید، حتما این مواد و محتویات را با خود ببرید. همچنین هر ماده ای که حیوان شما استفراغ کرده یا جویده است را دریک کیسه پلاستیکی جمع کرده همراه ببرید.

بازديد 2360

غذاهایی که باید از دادن آنها به حیوانات خانگی اجتناب کنید:

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

چگونه منزل خود را برای حیوان خانگی مان عاری از سم کنیم؟

غذاهایی که باید از دادن آنها به حیوانات خانگی اجتناب کنید:

لبنیات

آوکادو

انواع شکلات

انواع قهوه

غذاهای چرب


بازديد 3736

روزی چند نوبت حیوان خانگی مان باید غذا بخورد؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

ترجمه
روزی چند نوبت حیوان خانگی مان باید غذا بخورد؟ پاسخ احتمالا شما را شگفت زده خواهد کرد.
آیا میدانید که اکثر برنامه غذایی حیوانات خانگی بر خلاف طبیعت سگ و گربه است واغلب باعث چاقی و دیگر بیماریهای جدی میشود؟
دکترمرکولا از دکتر رویال در مورد روزه داری متناوب برای حیوانات سوال کرد. آیا آنها واقعا نیاز دارند که هرروز زندگیشان  هر شش – هشت ساعت یکبار غذا بخورند؟ بر اساس تجربه ای که او با انسانها و روزه دارد، احساس میکند که ما نیاز داریم اعضای بدنمان را در معرض دوره های بی غذایی قرار دهیم، همانطور که اجداد ما اینکار را میکردند.


بازديد 4756

غذایی خوب برای سلامتی دندان حیوانات خانگی چیست؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

ترجمه

عالیترین غذایی که برای درهم شکستن و تجزیه کردن تارتار دندان حیوان خانگی  یاری میرساند.

امروزه اغلب سگها و گربه ها با پلاگ و تارتاری که روی دندانهایشان تشکیل میشوند، مشکل دارند. بدون مداخله کردن، میتواند به آبسه دردناک دهان و دندان ، عفونت، از دست دادن دندان، و حتی از بین رفتن استخوان منجر شود. خوشبختانه، تعداد فزاینده ای از صاحبان  حیوانات خانگی  به اهمیت نگهداری  و مراقبت ازدندان حیواناتشان درشرایط مطلوب ، پی میبرند. تغذیه با غذای خام و دادن استخوان گوشتی برای خاییدن به سگتان، از جنبه های مهم  بهداشت دهان و دندان خوب می باشد.


بازديد 7323

آیا موقعی که منزل نیستیم می توانیم گربه مان را در خانه تنها بگذاریم؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

ترجمه نوشته دکتر بیکر

اخیرا به مقاله ای برخوردم که  به بیش از نیمی از صاحبان گربه در آمریکا توصیه کرده بود که یک همدم برای گربه خود درنظربگیرند، چون این صاحبان گربه گمان میکنند که گربه ها میتوانند برای مدت زمان طولانی در منزل تنها رها شوند. واقعیت این است که اغلب مردم به گذاشتن یک کاسه بزرگ کیبل(غذای آماده برای حیوانات خانگی) و کاسه ای دیگرآب و تنها رها کردن گربه خود در منزل برای چندین و چند روز، خو گرفته اند. این روش خوبی نیست، به من اجازه دهید تا دلیل آنرا توضیح دهم.


بازديد 10497

چگونه گربه تان را حمام کنید؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

اگر چه گربه تان توانایی لازم برای تمیز کردن خودش را دارد ، اما برخی اوقات واقعا آنها به حمام نیاز دارند- خواه با چیزهای چسبنده و کثیف آلوده شوند، یا احساس شود که پوشش آنها چرب است ونیاز به مراقبت دارد. استحمام گربه تان بدون پریشان کردن او میتواند مشکل باشد اما اگر چند عادت کلیدی را رعایت کنید، غیر ممکن نیست.


بازديد 2884

افسانه هایی خطرناک در مورد گربه ها که صاحبانشان باور دارند.

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات
19 / اسفند / 1392    

اخیرا یک تولید کننده مواد غذایی برای حیوانات خانگی(رویال کانین) در ایالات متحده یک نظرسنجی از صاحبان گربه بعمل آورده است. با توجه به petfoodindustry.com هدف از این بررسی "برطرف کردن افسانه ها و درک بهتر رابطه بین گربه ها و صاحبانشان" بود. البته، من و شما میدانیم که هدف واقعی این بررسی استفاده کردن از اطلاعات جمع اوری شده برای تولید محصولات جدید و ایجاد کمپین های بازاریابی جدید است که به مصرف کنندگانی که گربه دارند مراجعه خواهند کرد.