روزی چند نوبت حیوان خانگی مان باید غذا بخورد؟

موضوع اصلی : اصول مراقبت از حیوانات 19 / اسفند / 1392    
ارسال کننده


 

ترجمه

 

روزی چند نوبت حیوان خانگی مان باید غذا بخورد؟ پاسخ احتمالا شما را شگفت زده خواهد کرد.

آیا میدانید که اکثر برنامه غذایی حیوانات خانگی بر خلاف طبیعت سگ و گربه است واغلب باعث چاقی و دیگر بیماریهای جدی میشود؟

دکترمرکولا از دکتر رویال در مورد روزه داری متناوب برای حیوانات سوال کرد. آیا آنها واقعا نیاز دارند که هرروز زندگیشان  هر شش – هشت ساعت یکبار غذا بخورند؟ بر اساس تجربه ای که او با انسانها و روزه دارد، احساس میکند که ما نیاز داریم اعضای بدنمان را در معرض دوره های بی غذایی قرار دهیم، همانطور که اجداد ما اینکار را میکردند.

دکتر رویال پاسخ داد که حیوانت خانگی میتوانند روزه داری کنند. او مراجعینی داشت که میگفتند سگشان را روزی چهار وعده غذا می دهند.  این بدین معناست که نه فقط دستگاه گوارش حیوان استراحت نمیکند بلکه هر بار که او را تغذیه کنند خواهد خورد چون طبیعت او روبیدن و پاک کردن طبیعت از ضایعات است، همیشه طوری رفتار خواهد کرد که انگار گرسنه است.

همچنین طبق تجربیاتی که داشته ام، بسیاری از صاحبان گربه ها در تمام روزبه گربه خود غذا می دهند، تمام آنچه را که در بوفه و کابینت خود دارند، تا جایی که میتوانند به گربه میخورانند. اما گربه طبیعتا طوری خلق شده که موش را شکار کرده بکشد ، موش را بخورد و سپس روزه بگیرد. آنها این جریان را هر پا نزده دقیقه  تکرار نمی کنند.  در عرض ۲۴ ساعت ۷  بار به آنها غذا دادن به این معنی است که آنها تمام وقت غذا میخورند، نه به این دلیل که گرسنه هستند بلکه به این علت که غذا جلوی آنها گذاشته شده است. آنها بجای گوشت خواری، مثل علف خواران چریدن را یاد میگیرند ( مثل نشخوار کنندگان) . آنها بطور مداوم میان وعده ای میخورند که معمولا از نظر موادغذایی مناسب نیست (مثل کیبل).  تغذیه با غذاهای نامناسب در زمانهای نامناسب میتواند ضربه متابولیکی فاحشی در طول زندگی وارد کند.

دستگاه گوارش نیاز به استراحت دارد و هما نطور که دکترمرکولا اشاره میکند، این چیزی است که افراد بسیار کمی درمورد خود یا حیوانات شان درک میکنند.

مراجعینی دارم که به من میگویند تا بحا ل اولین دامپزشکی هستم که به آنها میگویم در تغذیه  گربه شان آزاد نیستند،  در واقع سایر دامپزشکان تغذیه آزاد را توصیه میکنند. بنابراین هیچ تعجبی ندارد که برای صاحبان حیوان خانگی مشکل باشد ذهن خود را به این واقعیت عادت دهند  که سگ ها و گربه ها قصد ندارند تمام روز و هر روز بخورند.

دکتر رویال این مطلب را تایید کرده و می افزاید که ما در حال ایجاد چاقی، مشکلات دستگاه گوارش، وبسیاری از مشکلات سلامتی هستیم. در حقیقت مراجعین باور دارند که اسهال مزمن برای حیوان خانگی شان کاملا طبیعی است. آیا این نرمال است که انتظار داشته باشیم هر لابرادوری (نوعی نژاد سگ) به چاقی و ورم مفاصل دچار شود؟ آیا این طبیعی است که انتظار داشته باشیم نیمی از گربه های نر به انسداد مجاری ادرار که عامل تهدید کننده ای در زندگی است، دچار شوند؟ ما اکنون فقط به این دلیل مشکلات سلامتی را در حیوانات خود طبیعی میدانیم که مشکلات سلامتی مشابه و یکسانی داریم. ما فقط می پنداریم که آنها واقعیت زندگی هستند در حالیکه بیماری امری طبیعی نیست.

دکتر رویال به بیانات خود اضافه میکند که چاقی حیوانات خانگی نقطه کور دیگری است. او به یکی از مراجعین خود اضافه وزن حیوانش را ذکر کرد، و او گفت که " نه دامپزشک عزیز، دوستانم...آرایشگرم...همه میگویند که حیوان من چاق نیست."  در حالیکه که او حیوان مراجعش را در رده حیوانات فربه(شدیدا چاق) قرار داده و این  صاحب حیوان را کاملا شوکه کرد.

او احساس  میکند که مهربان  اما  روراست بودن در اطلاع رسانی به مراجعین مهم است، آنها حیوان خانگی خود را چاق میکنند. یک سگ یا گربه ای که بیش از اندازه سنگین است دچار مشکلات سوخت و ساز وحشتناکی میشود ( بیماریهای تیروئید، خستگی آدرنال، اختلالات دستگاه گوارشی).  همه اینها همان چیزهایی هستند که در انسانها رخ میدهند.

 

3749 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: